sobota, 31 października 2015

Jak powstrzymać łysienie androgenowe?

Czy istnieje jakikolwiek środek zdolny powstrzymać łysienie u mężczyzn? Oczywiście, że tak, problem jedynie w tym, że nie każdy środek zadziała u każdego pana. Jeszcze inną kwestią jest to, czy osoba usiłująca powstrzymać łysienie wykaże się samozaparciem i systematycznością i powalczy z łysieniem na tyle, by walka ta była udana.

Zacznijmy od tego, że jak dotąd nie wynaleziono w pełni skutecznego środka. Żaden, nawet najlepszy preparat na porost włosów, nie radzi sobie z każdym łysieniem w stu procentach. Jedne osoby reagują na leczenie lepiej, inne gorzej tak więc niestety to na ile udane będzie leczenie zależy od indywidualnych uwarunkowań i od tego, na ile dobrze dobrana została metoda czy też środek mający zahamować wypadanie włosów.
Niestety męskie łysienie jest łysieniem genetycznym i jako takie zostało w męskim organizmie zaprogramowane. Programu tego usunąć się nie da, można jedynie na czas jakiś zablokować jego działanie. Na jak długo? Na tyle na ile wystarczy nam cierpliwości. Czy to stosując tabletki czy płyny na porost włosów musimy pamiętać o tym, że jeśli autentycznie zależy nam na czuprynie trzeba będzie stosować te środki bezterminowo. Z chwilą gdy je odstawimy włosy zaczną wypadać i łysienie będzie postępowało z taką intensywnością, jaka wynika z naszego indywidualnego genetycznego programu.

Co robić?

Łysienie u mężczyzn można powstrzymywać na kilka sposobów. Najtaniej i teoretycznie najprościej zakupić dobry środek na porost włosów i wdrożyć leczenie miejscowe. Środki na porost włosów zazwyczaj bazują albo na minoxidilu albo na substancjach (również pochodzenia roślinnego), które blokują mechanizmy odpowiadające za wypadanie włosów.
Minoxidil jest lekiem poprawiającym pracę mieszków włosowych i przywracającym im dobrą kondycję (w ogromnym skrócie oczywiście), przez co mieszki nie ulegają miniaturyzacji pod wpływem DHT i wytwarzają normalne włosy, a czupryna zachowuje dzięki temu stałą gęstość.
Środki działające na zasadzie blokerów zazwyczaj przyczyniają się do zredukowania aktywności enzymu o nazwie 5-alfa-reduktaza. Ma to swoje uzasadnienie, bo enzym ten katalizuje przemianę testosteronu w destrukcyjne DHT. Jeśli do przemiany tej nie dojdzie mieszki nie zostaną przez DHT obciążone, a nasza czupryna ocaleje.

Jak już wspomniałam żadne z tych środków nie działają od razu i zanim pojawią się pierwsze efekty takiej kuracji i tak musi minąć co najmniej kilka, a najczęściej kilkanaście tygodni.
Innym sposobem na powstrzymanie łysienia jest przyjmowanie tabletek o nazwie finasteryd (bądź ich ziołowych odpowiedników – i takie istnieją). Tabletki te mogą być stosowane jedynie u mężczyzn, a ich głównym zastosowaniem jest leczenie przerostu gruczołu krokowego. Finasteryd dość dobrze i skutecznie powstrzymuje łysienie u mężczyzn, ale i ten lek, niestety, trzeba przyjmować stale, systematycznie i bezterminowo. Są też naturalne zamienniki więcej o nich na stronie http://opiniomat.co.pl/profolan-najlepsze-tabletki-na-lysienie-androgenowe-mezczyzn/

Osoby, które nie godzą się z łysiną, a nie mają cierpliwości do stosowania preparatów i nie chcą połykać tabletek mogą zdecydować się na przeszczep włosów. Kuracja jest dość droga, ale charakteryzuje się też sporą skutecznością. Wszystkim pozostałym panom pozostaje zaakceptowanie swojej łysiny i choć początkowo wyda się to trudne warto uświadomić sobie, że zadbana łysina też może być sexy i nikomu nie ujmuje męskości. Ba! Czasem męskość tę podkreśla.

piątek, 30 października 2015

Sposoby na męskie łysienie

Gdybyśmy uważnie rozejrzeli się wokół siebie łatwo doszlibyśmy do wniosku, że łysienie u mężczyzn jest tak częstym defektem, że w zasadzie nie ma się czym przejmować, bo to co występuje aż w takiej liczbie przypadków przybiera pozór normalności. Łysina jest więc czymś normalnym i czymś akceptowalnym. Zadbana łysina może nawet być sexy. Czy to oznacza, że łysienie u mężczyzn jest wyrokiem i nie musimy (czy też nie powinniśmy) postarać się od utrzymanie czupryny? Jak sądzę decyzję tę każdy powinien podjąć samodzielnie licząc się jednak z tym, że łysienie u mężczyzn to zjawisko trudne do opanowania, a walka z nim wymaga wytrwałości i czasu.
Mimo wszystko warto chyba spróbować. Jeśli jesteś osobą przywiązaną do własnej czupryny masz do dyspozycji następujące sposoby:

Zadbaj o siebie

Łysienie u mężczyzn nie zawsze powodowane jest przez androgeny i nie zawsze pojawia się wskutek posiadania takich a nie innych genów. Okresowe łysienie może zdarzyć się każdemu i ono, wbrew pozorom, nie jest zjawiskiem ani zdrowym ani normalnym. Łysienie okresowe wskazuje albo na niedożywienie, albo na choroby które wyniszczają organizm od środka, albo na stres, albo na inne czynniki (zaburzenia w gospodarce hormonalnej, choroby owłosionej skóry głowy etc.). Jeśli więc łysiejesz nietypowo tj. twoje łysienie w żaden sposób nie może zostać przypisane wpływowi genów i DHT przebadaj się, zmień dietę, odstaw używki, wylecz istniejące choroby czyli innymi słowy zadbaj o siebie.

Tabletki na łysienie

Jeśli łysienie spowodowane jest androgenami tj. destrukcyjnym wpływem DHT (dihydrotestosteronu będącego bardzo aktywną pochodną testosteronu) można zapanować nad nim z pomocą tabletek. Uwaga – tabletki te trzeba brać regularnie. Środkiem najczęściej wykorzystywanym (de facto jedynym farmaceutykiem tego typu) w leczeniu łysienia męskiego jest finasteryd stosowany też w leczeniu problemów z prostatą.
Lekiem powstrzymującym łysienie od zewnątrz, czyli lekiem do stosowania miejscowego na skórę głowy (w formie sprayu, odżywki, szamponu – nie tabletek) jest natomiast minoxidil. On również dość skutecznie zapobiega miniaturyzacji mieszków włosowych i on, podobnie jak finasteryd, w celu zapobieżenia utracie włosów powinien być stosowany stale (de facto bezterminowo).

Odżywki, witaminy, minerały, masaże

Wiele osób bagatelizuje wpływ odżywek, masaży czy makro- i mikroelementów na włosy. To błąd. Tak jak działanie minoxidilu opiera się na dożywieniu i dotlenieniu mieszków włosowych przez co nie poddają się one szkodliwemu wpływowi DHT, tak działanie masaży, odżywek i wszelkich innych środków (i zabiegów) pomocniczych również pozwala utrzymać mieszki włosowe w dobrej kondycji i w pełni sił. Oczywiście w zdecydowanej większości przypadków stosowanie takich metod (i środków) nie wystarczy, ale przy odrobinie systematyczności i samozaparcia może wyraźnie pomóc.Dowiedz się więcej o skuteczności minoxidilu na stronie 
http://zdrowikon.pl/czy-minoxidil-dziala-czy-nie/

Mezoterapia i naświetlania

Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się specjalne zabiegi kosmetyczne mające poprawić kondycję mieszków i, w efekcie, również kondycję włosów. Do najpopularniejszych należą mezoterapia i laseroterapia. W pierwszym przypadku odpowiednią stymulację zapewniają mieszkom substancje wstrzykiwane w skórę głowy, w drugim przypadku mieszki są stymulowane laserem.

Zabiegi te, podobnie jak wszystkie inne sposoby, są skuteczne o tyle o ile wykonuje się je dość regularnie. Na pewno ani jednorazowa mezoterapia ani jedna seria zabiegów nie są sposobem na całkowite zahamowanie łysienia u mężczyzn.

czwartek, 15 października 2015

Zioła na łysienie - kiedy warto je wykorzystać?

Nawet stosując profesjonalne preparaty przeciwko wypadaniu włosów od czasu do czasu warto posłużyć się ziołami. Zioła na łysienie i różne inne problemy z włosami stosowane są od wieków, a skoro współczesna nauka potwierdza ich działanie szkoda byłoby nie wykorzystać ich właściwości. Kiedy na pewno zioła na łysienie będą bardzo pomocne? Cóż.. jak się okazuje w zależności od tego po jaką roślinkę sięgniemy możemy poradzić sobie z okresowym wypadaniem włosów, z łysieniem na tle niedożywienia czy wreszcie nawet z typowo męskim łysieniem androgenowym. Tak to możliwe, bowiem jedno ze znanych ziół (ziółko dość egzotyczne toteż jego zalety znane są od niedawna) działa tak jak finasteryd - lek, który blokuje DHT przyczyniające się do osłabienia włosów i łysienia u mężczyzn, ale po kolei....

Zioła na łysienie typowo męskie


Przy pomocy ziół można próbować leczyć łysienie typu męskiego, ale jeśli nie sięgniemy po saw palmetto tj. najskuteczniejszy bloker DHT przy pomocy kuracji ziołowych sukcesów raczej nie odnotujemy, a to dlatego, że większość ziół działa na zasadzie usprawnienia mechanizmów odżywiania tkanek. Samo kondycjonowanie włosów czy też raczej mieszków włosowych może nie wystarczyć, bowiem to działanie zbyt łagodne. U mężczyzn największym problemem jest to, że DHT czyli niszczycielska pochodna testosteronu powstając w skórze głowy pod wpływem pewnego enzymu łączy się z receptorami androgenowymi mieszków włosowych, a to obciąża mieszki na tyle, że stopniowo zaprzestają one produkcji włosów. Tym sposobem można stracić nawet całą czuprynę choć akurat u mężczyzn pojawia się charakterystyczny meszek - to skutek miniaturyzacji mieszków, które stają się słabe do tego stopnia, iż nie są w stanie wytworzyć normalnych pełnowartościowych włosów, ale na szczęście całkowicie nie obumierają. W sprzyjających warunkach można więc liczyć nawet na odbudowę nadwątlonej czupryny co powinno być optymistyczną wiadomością. Oczywiście odbudowa nie zawsze się udaje, nie zawsze udaje się też powstrzymanie łysienia u mężczyzn. Dlaczego? Dlatego, że leczenie tego typu łysienia musi być prowadzone systematycznie, przez długi czas, a właściwie nawet dożywotnio. Z chwilą zaprzestania kuracji mechanizmy odpowiadające za utratę włosów zaczynają przebiegać swoim zwykłym trybem i łysienie pojawia się ponownie. Saw palmetto hamuje niektóre procesy przyczyniające się do utraty włosów, podobnie działa lek o nazwie finasteryd.

 Inną alternatywą dla mężczyzn (ale też i kobiet) jest minoxidil, który zapobiega miniaturyzacji mieszków bardzo silnie kondycjonując je - w przypadku tego leku kondycjonowanie się sprawdza, ale minoxidil działa intensywniej od jakichkolwiek ziół.

A jeszcze lepszą alternatywą są tabletki powstrzymujące DHT i wzmacniające włosy np. Profolan - hit ostatnich dni.

Zioła na łysienie okresowe


Łysieniem okresowym nazywam takie zjawisko, które znika samoistnie bądź też, przy odrobinie starań można je powstrzymać bez sięgania po jakieś szczególnie zaawansowane kuracje. Zioła na łysienie sprawdzają się wyśmienicie na polu walki z okresowym wypadaniem włosów. Zwykłe ziołowe kuracje mogą odżywić, ożywić i wzmocnić włosy na tyle, że bez większych problemów zapanujemy nad ich wypadaniem. W trakcie kuracji ziołami warto przy okazji zadbać o dietę a to dlatego, że łysienie okresowe bardzo często spowodowane jest przez zaniedbania dietetyczne, a skoro tak - trzeba dostarczyć włosom składników odżywczych w postaci pokarmów. Zioła będą będą w tym przypadku uzupełnieniem, akceleratorem procesu odbudowy włosów. Jakie zioła sprawdzają się na tym polu najlepiej? Zwykła pokrzywa dostarcza wielu składników wzmacniających cebulki włosowe. Przyda się też kuracja ze skrzypu polnego, który zawiera wiele związków krzemu będących budulcem włosów. Oprócz tego warto sięgnąć po czarną rzepę będącą doskonałym źródłem aminokwasów siarkowych. Wszystkie wymienione wyżej zioła doskonale stymulują wzrost włosów, ale przy okazji wykazują też działanie przeciwłupieżowe i przeciwłojotokowe działając stabilizująco na skórę głowy.


Oprócz ziół osobom ze słabymi i wypadającymi włosami bardzo często poleca się też naftę kosmetyczną i olejek rycynowy - obydwa środki są jak najbardziej godne uwagi, stosowane regularnie doskonale odbudowują i kondycjonują nadwątlone czupryny.